Krūties vėžio simptomai: kada susirūpinti?

Deja, kiekvienais metais dalis moterų miršta dėl krūties vėžio, kurio buvo galima išvengti. Išties, tai yra labai klastinga liga, kurią galima diagnozuoti labai ankstyvoje stadijoje. Liūdna, tačiau daugelis moterų neskiria savo kūnui tiek dėmesio, kiek reikia, kad būtų matomas vėžys dar labai ankstyvoje stadijoje.

Išties, šiuo metu krūties vėžys yra nustatomas labai anksti, tad tik reikia reguliariai lankytis pas medikus patikrai. O tuomet, žinoma, laukia tinkamas gydymas.

Simptomai, kurie turėtų skatinti sunerimti

Kuo daugiau moteris skirs dėmesio savo kūnui – tuo ji gali papeščiau pamatyti, kad kažkas yra negerai. Nors krūties vėžio simptomai gali būti matomi visame kūne, tačiau suprantama, kad pirmiausia kuo daugiau dėmesio reikia skirti pačioms krūtims, kurios dažniausiai labiausiai ir „parodo“, kad yra kažkokia problema.

Siūlome atkreipti dėmesį į šiuos simptomus:

 1.     Požymis, kad kažkas yra negerai – sukietėjimas, kuris yra greta pažasties.
 2.     Taip pat kai vizualiai matoma, kad krūties forma yra kitokios formos.
 3.     Arba kai matyti, kad pakito jos dydis.
 4.     Kai yra matomos tam tikros išskyros iš spenelių.
 5.     Žinoma, taip pat ir tokiu atveju, kai vizualiai ant krūties yra matyti tam tikri odos pokyčiai.

Pasikartosime, kad svarbiausia yra reaguoti. Gali būti, kad jiems nėra nieko blogo. Tačiau tai galite sužinoti tik tokiu atveju, kai jums bus atlikti tyrimai. Juk gyventi ramiai yra kur kas maloniau, tiesa?

Vėžio požymiai

Visgi, yra tam tikri požymiai, kurie parodo didesnę vėžio tikimybę, o ne tik kažkokias problemas, kurios yra susijusios su krūtimis, pavyzdžiui, cistas.

Dažniausiai minimi vėžio požymiai yra šie:

 1. Kai pakinta krūties forma.
 2. Kai pakinta krūties dydis.
 3. Kai visa krūtinė tampa standi.
 4. Kai krūties oda tampa tarsi citrinos žievė.
 5. Spenelis gali būti įtrauktas į vidų.
 6. Dažniausiai apčiuopiamas tam tikras darinys.
 7. Kraujingos išskyros iš spenelio.
 8. Bei kiti požymiai.

Žinoma, visada geriausia keliauti pas mediką skubiai apžiūrai. Tai leis būti ramiu, kad bet kokia problema, jeigu ji ir yra – bus rast ir kuo greičiau pradėta gydyti.

Gydymo būdai

Priklausomai nuo problemos dydžio siūlomas ir labai įvairus gydymo būdas. Dažniausiai rikėje operacijos, kad būtų pašalintas guzelis. O tai tikrai nebūtinai yra vėžys. Svarbiausia yra nelaukti, kadangi kuo ilgiau yra laukiamam – tuo problema tampa vis didesnė.

Klinikos pasirinkimas

Labai svarbu rinktis tokias privačias klinikas, kurios siūlo ne tik beros kokybės paslaugas, tačiau taip pat ir greitį. Kai kankina tokia liga dažniausiai svarbiausia yra kuo greičiau reaguoti. Kuo ilgiau laukiama, deja, tuo liga gali būti vis didesnė ir tuo pačiu kova su ja ilgainiui taps kur kas sudėtingesnė. O to juk tikrai norisi išvengti, tiesa?

Siūlome savo kūnui skirti kuo daugiau dėmesio ir tuo pačiu reguliariai pasitikrinti. Tai yra garantija, kad tiek krūties vėžys, tiek kitos problemos bus pamatomos dar tada, kol jos yra labai ankstyvoje stadijoje. Esame tikri, kad tai padės išvengti rimtos ligos.

Paskelbta: 2022-10-25