Neurologo konsultacijos

Neurologija – medicinos sritis, tirianti ir gydanti žmogaus smegenų ir nervinės sistemos sutrikimus bei ligas. Neurologo konsultacijos metu suteikiama aukštos kvalifikacijos konsultacija, atliekamas nervų sistemos ištyrimas, įvertinama stuburo, periferinių nervų būklė. Konsultacijos metu įvertinęs paciento būklę, gydytojas gali paskirti atlikti reikalingus papildomus diagnostinius tyrimus bei parengti gydymo planą.

Klinikoje konsultuoja vaikų neurologas, kuris rūpinasi vaiko centrine ir periferine nervų sistema nuo gimimo iki 18 metų. Pagrindinis šios srities specialisto uždavinys – periodiškas stebėjimas paciento nervų sistemos formavimosi, kai laiku pastebėta problema leidžia išvengti daugelio progresuojančių patologijų.

Centrinė ir periferinė nervų sistema kontroliuoja daugybę mūsų organizmo funkcijų, todėl neurologinių ligų simptomai dažnai būna iš pažiūros nereikšmingi, tačiau klastingi. Kad ir galvos skausmas turi apie šimtą priežasčių. Dauguma jų yra paprastos, tačiau tai gali būti ir pavojingos ligos simptomas. Kaip teigia gydytojai neurologai, gan dažnai neuralgijas sukelia keletas priežasčių. Neretai klaidingai manoma, kad nervų ligas sukelia peršalimas. Peršalimas paties nervo pažeisti negali, jis gali nebent tik susilpninti imunitetą ir sukelti lėtinės ligos, lemiančios nervų pažeidimus, paūmėjimą.

Gydytojas neurologas atlieka smegenų, nervinių sutrikimų diagnostinius tyrimus, konsultuoja ir gydo pacientus, sergančius nervų sistemos ligomis: stuburo patologija (stuburo disko išvarža, kaklo, nugaros ir juosmens skausmai, tirpimai rankose ir kojose), galvos skausmo sindromu (migrena, įtampos tipo galvos skausmai ir kt.), kraujotakos sutrikimu (insultas ir kt.), radikulopatija, neurozė, polineuropatija, neuralgija, tikai, neramių kojų sindromas, potrauminiai sutrikimai, atsiradę po galvos traumų ir kt. Į gydytoją neurologą rekomenduojama kreiptis, jei:

 • jaučiate galvos svaigimą;
 • skausmą;
 • aptirpimus;
 • skausmus ar raumenų jėgos sumažėjimą kurioje nors kūno vietoje;
 • skonio, uoslės sutrikimus;
 • koordinacijos sutrikimus;
 • silpnumą;
 • atminties sutrikimus.

Dažniausiai pasitaikančios neurologinės ligos – tai galvos skausmai, migrena, galvos smegenų kraujotakos sutrikimai, centrinės nervų sistemos ligos (išsėtinė sklerozė ir kt.), degeneracinės nervų sistemos ligos (Alzheimerio liga, Parkinsono liga), stuburo ligos, epilepsija, nemiga ir kitos nervų sistemos ligos:

 • Centrinė nervų sistema – tai galvos ir nugaros smegenys. Nervų sistemos pažeidimus ar sutrikimus dažniausiai rodo šie požymiai: galvos skausmas ir galvos svaigimas, judėjimo ir judesių koordinacijos sutrikimai, kalbos, atminties, rijimo, regėjimo ir kitų jutimų sutrikimas. Detali neurologo apžiūra, tyrimai, ligos istorija leidžia diagnozuoti, ar pažeista ir, jei taip, kuri nervų sistemos dalis – centrinė ar periferinė yra pažeista, nustatyti, kokia yra ligos priežastis;
 • Kaip teigia gydytojai neurologai, dažniausiai centrinę nervų sistemą pažeidžia kraujotakos sutrikimai (išeminiai insultai ar kraujavimai), augliai, įvairios degeneracinės ligos (Alzheimerio, Parkinsono ir pan);
  Smegenis gali pažeisti įvairios uždegiminės ligos ir ligos, sukeltos išorinių veiksnių, pavyzdžiui, encefalitas, meningitas, taip pat ir autoimuninės, pavyzdžiui, išsėtinė sklerozė;
 • Pirminių nervų sistemos ligų (migrena, epilepsija ir pan.) yra blogai funkcionuojančios nervinės ląstelės;
  Neuralginius skausmus taip pat gali išprovokuoti uždegiminiai organizmo procesai, vitaminų, ypatingai B grupės, stoka, taip pat toksiniai pažeidimai, pradedant alkoholio poveikiu ir baigiant apsinuodijimu sunkiaisiais metalais. Dažnai nervus pažeidžia stuburo, kaulų, raumenų ar sausgyslių, pro kuriuos arba šalia kurių eina periferinis nervas, pakitimai. Nervui liečiantis, trinantis ar būnant spaudžiamam stuburo kaulinių ataugų, tarp slankstelinio disko išvaržų, sustorėjusių raiščių, išsivysto nervo uždegimas. Nepatogi, ilgalaikė stuburo ar galūnių padėtis, ūmios traumos gali paskatinti tokio uždegimo vystymąsi.

Neurologo konsultacijos metu suteikiama aukštos kvalifikacijos konsultacija, atliekamas nervų sistemos ištyrimas, įvertinama stuburo, periferinių nervų būklė. Konsultacijos metu įvertinęs paciento būklę, gydytojas gali paskirti atlikti diagnostinius tyrimus:

 • ultragarsinį kaklo kraujagyslių tyrimą;
 • akių dugno tyrimą;
 • magnetinio rezonanso tomografiją (MRT);
 • rentgenologinius;
 • echoskopinius;
 • laboratorinius ir kt.

Konsultacijas teikia:

Gydytoja

Nataša Giedraitienė