Odontologija

Odontologija

Klinikoje teikiame visas aukščiausio lygio odontologijos paslaugas vienoje vietoje! Patyrusių specialistų komanda atlieka dantų gydymą bei estetinį plombavimą, protezavimą, endodontinį gydymą, implantavimą, deda laminates, teikia burnos chirurgijos paslaugas bei atlieka profesionalią burnos higieną! Naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos bei modernios technologijos, siekiant tausoti Jūsų natūralius dantis!

„UnaVitos“ klinikoje įrengtas modernus odontologijos centras, kuriame teikiamos plataus spektro odontologinės paslaugos. Pasitelkiant pažangias technologijas klinikoje atliekamas terapinis ir endodontinis dantų gydymas, dantų protezavimas, estetinis dantų plombavimas, profesionali burnos higiena, dantų balinimas, vaikučių dantų gydymas ir profilaktinė priežiūra.imos gydytojo paslaugos pacientams, prisirašiusiems ir draustiems privalomuoju sveikatos draudimu. Norinčius tapti mūsų pacientais kviečiame atvykti su asmens dokumentu į įstaigą ir užpildyti nustatytos formos prašymą. Jūsų ligos istorijos gavimu iš buvusios gydymo įstaigos pasirūpinsime mes.

Profesionali burnos higiena nuo įprastinės skiriasi tuo, kad pasižymi gilesniu ir kruopštesniu išvalymu, siekiant pašalinti kuo daugiau suakmenėjusių apnašų bei išsaugoti natūralų dantį. Tik – profesionali burnos higiena gydo dantų uždegimą, kuris negydomas progresuoja į periodontitą.

Profesionali burnos higiena – tai daug daugiau nei estetinė procedūra ar prevencinė priemonė prieš dantų ir dantenų ligas!

Mokslinės studijos parodė, kad širdies ligos: endokarditas, užsikimšusios arterijos, netgi insultas gali būti burnos ertmės bakterijų ir dantenų uždegimo pasekmė. Todėl tik reguliariai lankantis pas burnos higienistą, bus laiku pastebėta problema!

Tam, kad būtų išlaikyta tinkama burnos ertmės sveikata, reikia nuolat rūpintis jos higiena. Dantų išsivalymas ryte bei vakare, skalavimas įvairiais antimikrobiniais skysčiais ar valymas tarpdančių siūlu, neužtikrina visapusės burnos priežiūros. Tam, kad būtų nuvalytos visos apnašos, galinčios sukelti dantų bei dantenų ligas, reikia atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Šios procedūros metu ultragarsiniu skaleriu, taip pat taikant oro abrazijos metodą nuvalomos minkštosios bei kietosios apnašos, o po to dantys yra nupoliruojami ir, jei reikia, aplikuojami gydomaisiais (fluoro ir kt.) preparatais. Atliekant šią procedūrą ne tik sumažėja kraujavimas, patinimas, apnašų kiekis, bet ir nustatomas dantų ėduonies buvimas ar kitos ligos.

Tai procedūra, kai dantims suteikiamas šviesesnis, vientisesnis atspalvis. Ją atliekant profesionaliai gydytojo kabinete galima tikėtis akivaizdesnių rezultatų, čia balinimas bus atliktas saugiai, laikantis visų rekomendacijų, kad būtų kuo mažiau pakenkta danties emaliui. Taip pat galimas ir dantų balinimas kapomis, kai pacientas tai atlieka savarankiškai namuose, klausantis visų gydytojo rekomendacijų, kad būtų išgautas kuo estetiškesnis vaizdas.

Vaikų odontologija turėtų būti glaudžiai siejama su tėveliu darbu namuose. Vos išdygus pirmam dantukui, vertėtų kreiptis į odontologą, kuris duotų profesionalias rekomendacijas apie pieninių dantukų priežiūrą, mitybos ypatumus, mineralų svarbą dantų formavimuisi. Gydytojai subtiliai paruoš vaiką gydomajai procedūrai, taip sukeldami kuo mažiau streso. Tinkama dantukų priežiūra su tėvelių bendradarbiavimu, vaikui suteiks galimybę lankytis pas odontologą be prievartos bei lavins įpročius, kaip palaikyti puikią burnos higieną.

Atvykus pacientui atliekama profilaktinė burnos apžiūra, kurios metu įvertinama bendra burnos sveikata: ar nėra danties audinių pažeidimų, patikrinama minkštųjų burnos audinių būklė. Jei pacientas jaučia nusiskundimų, tokių kaip jautrumas ar netgi skausmas, kuris aštrėja valgant saldų maistą bei esant terminiams dirgikliams, gydytojui įvertinus dantų būklę, taikomas terpainis gydymas. Dažniausia šio gydymo priežastis yra dantų kariesas. Tai yra viena labiausiai paplitusių ligų, atsirandanti dėl apnašose veikiančių bakterijų išskiriamų rūgščių, kurios skatina kietųjų audinių demineralizaciją. Labai svarbu laiku atlikti gydymą, kurio metu išvalomi karioziniai pažeidimai, taip užkertant kelią tolesniam ėduonies plitimui. Priklausomai nuo pažeidimo dydžio, siekiant atkurti pažeistą danties vainiką bei danties funkciją, taikomas plombavimas šviesoje kietėjančiu kompozitu.

Tai puikus būdas atkurti pažeistus ar neestetiškai atrodančius dantis, koreguojant jų formą, dydį bei spalvą. Gydytojas juvelyriškai atstatinėja ir sukuria norimą priekinių dantų estetiką, taip kardinaliai pakeisdamas šypseną ir suteikdamas pacientui kuo daugiau pasitikėjimo savimi bei noro šypsotis. Tai yra minimaliai invazyvi procedūra, siekiant išsaugoti kuo daugiau natūralių danties audinių, puikiai tinkanti ne tik viso danties, bet ir per plačių tarpdančių (tremų/ diastemų) uždarymui ar kandamųjų kraštų atstatymu.

Kai dantyje susiformuoja dideli pažeidimai sukelti patogeninių mikrooganizmų ir jų plitimas nėra stabdomas, bakterijos infekuoja pulpą. Jei toks dantis nėra gydomas, mikroorganizmai gali plisti dantų šaknų kanalais ir netgi sukelti aplink šaknies viršūnę esančių audinių uždegimą – periodontitą, kuris gali sąlygoti kaulinio audinio destrukciją. Labai svarbu tam užkirsti kelią atliekant dantų šaknų kanalų gydymą – endodontiją. Šio gydymo tikslas yra išvalyti dantų šaknų kanalų sistemą nuo mikrooganizmų bei hermetiškai užpildyti ertmes taip sustabdant antrinę infekcijos pasikartojimo galimybę. Visų pirma, gydytojas įvertina danties būklę iš periapikalinės rentgeno nuotraukos, taip matydamas pažeidimo dydį ir endodontinio gydymo reikalingumą. Nekrozavusi pulpa bei danties kanalai išvalomi taikant chemomechaninį paruošimą, o plombuojami specialia medžiaga – gutaperča. Šiuo gydymu siekiama optimizuoti ilgalaikį gydyto danties fukcionavimą, taip suteikiant galimybę danties nešalinti.

Siekiant išsaugoti natūralius dantis kuo ilgesnį laiką, taikomas pakartotinis dantų šaknų kanalų gydymas. Dažniausiai ši procedūra yra reikalinga, kai pacientą vargina skausmas, iš rentgeno nuotraukos yra matomas uždegimas aplink šaknies viršūnę – tai gali būti pirminio gydymo nesėkmė, kurią sąlygoja infekcijos pasikartojimas dėl nepakankamo kanalų išvalymo, nehermetiško užplombavimo ar pralaidaus užpildo, arba planuojamas danties protezavimas, o šaknų kanalų gydymo kokybė yra abejotina.

Kai yra prarasti dideli kietųjų danties audinių kiekiai, esant ryškiam dantų nudilimui, prarastai funkcijai bei estetikai – puikus būdas visą tai atkurti yra protezavimas. Šią procedūrą patariama rinktis, kai dantis yra gydytas endodontiškai, nes praradus danties gyvybingumą bei didžiąją dalį kietųjų audinių, padidėja tikimybė sienelių ar šaknies lūžiams bei skilimui. Pašalinus dantį, vainiką galimą atkurti protezuojant ant implantų. Esant didesniems pažeidimams, prarasta danties funkcija atstatoma vainikėliu, o jei pavyksta išsaugoti daugiau natūralių danties audinių, renkamasis vainiko atstatymas įklotu ar užklotu.

Norint atkurti priekinių dantų estetiką ir naudoti kuo mažiau invazyvų šlifavimo būdą, taip išsaugant nuosavus danties audinius, patariama rinktis protezavimą laminatėmis. Laminatės – tai plonos keraminio pluošto plokštelės, pricementuojamos ant danties paviršiaus, siekiant paslėpti neestetiškus danties atspalvio pakitimus ar formos defektus. Dėl itin tikroviškos išvaizdos, ilgalaikiškumo bei procedūros greičio protezavimas laminatėmis yra viena patogiausių ir efektyviausių estetinės odontologijos technikų.

Pacientui netekus dantų, keičiasi alveolinio kaulo struktūra, jis atrofuojasi, taip pat sukeliamas diskomfortas valgant, sumažėja kramtymo jėga, tačiau ne tik dėl funkcinių pokyčių, bet ir estetinių gali nukentėti žmogaus socialinis gyvenimas. To išeitis yra implantai, tačiau esant ekonominiams bei anatominiams apribojimams renkamasi pilni išimami protezai. Jie atkuria prarastų dantų funkciją, palaiko smilkininio apatinio žandikaulio sąnario veiklą bei atkuria estetiką, nes gaminami taip, kad atrodytų kaip natūralūs dantys: pritaikoma spalva, forma bei dydžiai.

Kai yra pasirenkamas prarastų dantų atstatymas implantais, ant implanto yra protezuojami vainikai, siekiant atkurti funkciją bei estetiką. Protezuojant ant implantų, yra suteikiama apkrova žandikaulio kaului dėl sukuriamos pakankamos kandimo bei kramtymo gebos, todėl stabdoma kaulinė atrofija. Ant implantų protezuoti dantys ar išimami protezai nejuda burnoje, todėl plokštelę pritvirtinus prie implantų, ją nešioti yra gerokai patogiau.

Burnos chirurgija

Įvykus įvairioms traumoms, danties skilimams, lūžiams, dėl netaisyklingo sąkandžio, stiprių karieso pažeidimų, kai danties išgelbėti nebeįmanoma, ar dėl kitų keliamų komplikacijų dantis reikia šalinti. Šis atraumatinis danties šalinimo būdas naudojant nuskausminimą leidžia nesukeliant diskomforto pacientui, procedūrą atliekant tiksliai ir profesionaliai pašalinti nekokybišką, pažeistą dantį. Po danties šalinimo buvusio danties vietoje žandikaulio kaulas atsistato sėkmingai ir greitai, o tuomet, esant poreikiui, galima planuoti trūkstamo danties implantavimą ar kitas atkūrimo procedūras.

Siekiant atkurti prarastų dantų funkciją ir estetiką viena paklausiausių procedūrų yra implantavimas. Tai yra konservatyvi, kaulinius audinius tausojanti chirurginė procedūra, kai įsriegiamas implantas tarnauja kaip prarastas dantis, be to, jis gali atkurti ne tik vieno danties funkciją, bet jei netenkama daugiau dantų, būti kaip atrama fiksuojant didesnes konstrukcijas. Tai yra vienas pažangiausių šiuolaikinės odontologijos metodų siekiant atkurti ilgalaikę funkciją bei nepriekaištingą estetinį vaizdą.

Periodontologija

Periodontologija – tai aplink dantis esančių audinių (dantenų, kaulo), burnos gleivinės gydymas ir profilaktika.

Klinikoje atliekamos šios procedūros:

Tai nechirurginis ir dažniausiai pagrindinis periodontito gydymo būdas. Periodontitą dažniausiai sukelia nepakankama burnos higiena, kai kaupiantis minkštajam apnašui atsiranda uždegimas, o minkštajam apnašui mineralizuojantis susidaro dantų akmenys. Labai svarbu laiku sustabdyti uždegimą, nes ligai progresuojant tirpsta žandikaulių kaulas, atsiranda dantų paslankumas. Kiuretažas yra procedūra, kurios metu profesionaliai išvalomos dantenų kišenės: nuvalomi akmenys nuo danties ir šaknies paviršių, šie paviršiai nulyginami, dezinfekuojami, taip pat išvalomi uždegimo paveikti granuliaciniai audiniai. Tokiu būdu yra stabdomas tolimesnis periodontito progresavimas ir laikantis gydytojo sudaryto gydymo plano bei individualiai rūpinantis burnos higiena sudaromos sąlygos išvengti dar didesnio kaulo tirpimo bei dantų praradimo.

Tai chirurginis periodontito gydymo būdas, kurio metu atkeliamas gleivinės-antkaulio lopas ir siekiama pašalinti visus uždegimo paveiktus granuliacinius audinius. Procedūros metu kraštinis kaulas bei dantenos suformuojamos taip, kad būtų palengvintas kasdieninis paciento dantų išsivalymas. Esant palankiai situacijai, lopo operacijos metu gali būti atliekamas ir kaulo priauginimas.

Tai chirurginė procedūra, kuri taikoma prieš protezavimą arba sudėtingą plombavimą. Dažniausiai jos prireikia, kai danties vainikas yra nulūžęs arba danties kietieji audiniai yra suirę ir pažeidimas tęsiasi giliai po dantena. Procedūros metu yra suformuojamas kaulas bei pakeičiamas dantenų kontūras taip, kad padidėtų danties audinių kiekis, ant kurių tvirčiau laikytųsi vainikėlis bei pagerėtų protezuojamo danties prognozė.

Šios procedūros dažnai taikomos siekiant sukurti priimtinesnį estetinį vaizdą. Procedūros metu uždengiami apsinuoginę dantų kakleliai (recesijos). Priklausomai nuo klinikinio atvejo, plastika gali būti atliekama su subepitelinio jungiamojo audinio transplantatu arba be jo. Esant poreikiui taip pat gali būti atliekama dantenų aukščio korekcija – išlyginamas dantenų aukštis bei sureguliuojama dantenų linija.

Pasaitėlių funkcija yra apriboti lūpų bei liežuvio judesius. Įprastai, jei liežuvio pasaitėlis susiformavęs tinkamai, jokio diskomforto nekelia, tačiau jei yra per trumpas ar per platus, gali sukelti pacientui nepatogumų (pavyzdžiui, sutrikusią artikuliaciją, mitybą). Netaisyklingai susiformavęs lūpų pasaitėlis gali kenkti dantenų sveikatai, turėti įtakos netaisyklingai dantų padėčiai.

Tai tik minkštųjų audinių (dantenų) uždegimas aplink implantą, kai kraštinis kaulas dar yra nepažeistas. Laiku pritaikius gydymą šis procesas yra visiškai sustabdomas ir uždegimas gali būti išgydytas be pasekmių.

Tai implantą supančių audinių uždegimas, kuris pasireiškia dantenų kraujavimu ir/ar pūliavimu, paburkimu, kraštinio kaulo tirpimu. Labai svarbu laiku imtis reikiamų priemonių ir stabdyti šiuos ligos simptomus, nes uždegimui progresuojant galimas dantų implantų praradimas. Gydymas yra pradedamas nuo konservatyvaus (nechirurginio) uždegimo mažinimo aplink implantą, o esant pažengusiai būklei taikomas ir chirurginis periimplantitų gydymas.

Konsultacijas teikia:

Gydytoja

Veronika Gražulytė

Gydytoja

Estera Miliūnienė

Gydytoja

Aira Ragauskaitė

Gydytoja odontologė

Asta Kirdonytė

Gydytojas burnos chirurgas

Ignas Barauskas

Gydytoja periodontologė

Greta Aidukaitė

Burnos higienistė

Diana Henriksen