Kas yra arterinė hipertenzija?

Kuo daugiau žmogus rūpinasi savo sveikata – tuo jis gali būti ramesnis, kad bet kokios sveikatos ligos bus retos, o jeigu ir bus – dažniausiai sutvarkomos labai greitai. Viena iš dažniausiai lietuvius kamuojančių ligų yra susijusi su per dideliu kraujo spaudimu. Nors dėl dažniausiai yra kaltinamas svoris, tačiau siūlome nepamiršti, kad yra labai daug faktorių, kurie lemia, kad arterinė hipertenzija kankina žmogų.

Svarbiausia yra nelaukti, kadangi kuo žmogus ilgiau laukia bei ignoruoja ligą, deja, tuo ilgainiui problema tampa tik didesnė.

Faktoriai, kurie rodo, jog kankina ši liga

Arterinė hipertenzija yra liga, kuri rodo, kad žmogaus kraujo spaudimas yra per didelis. Žinoma, labai svarbu į tai reaguoti, kadangi tai dažniausiai iššaukia rimtas sveikatos problemas, kurios gali baigtis net labai liūdnai. Galiausiai, didelis kraujo spaudimas taip pat blogina žmogaus gyvenimo kokybę, kadangi dažnai skauda galvą, ji net gali suktis, kai kurie tikina, kad jiems tarsi sunku kvėpuoti. Žmonės teigia, kad arterinė hipertenzija taip pat primena ir panikos atakas, kadangi atrodo, kad bet kokio veiksmo atlikimas sukelia labai sunkius potyrius.

Dažniausios priežastys

Arterinė hipertenzija dažniausiai atsiranda labai panašaus tipo žmonėms. Pateiksime dažniausiai pasitaikančius veiksnius, kurie iššaukia, kad ši liga tampa gyvenimo palydovas.

 • Pirmiausia ši liga dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonių tarpe, kurie yra nuo 55 iki 65 metų amžiaus.
 • Taip pat dažniausiai tenka tiems, kurie turi širdies ligų.
 • Ir tiems, kurie serga įvairiomis kraujagyslių ligomis.
 • Dažniausiai tiems, kurie rūko arba vartoja alkoholį.
 • Taip pat dažniau pasitaiko tiems, kurių cholesterolio kiekis organizme yra didesnis nei norma.
 • Dažniau pasitaiko tiems asmenims, kurių KMI yra per didelis.
 • Kurie mažai juda.
 • Kurie turi daug žalingų įpročių.
 • Ir panašiai.

Akivaizdu, kad dažniausiai veiksniai yra susiję su paprasčiausiai netinkamu gyvenimo ritmu, kuris dažniausiai prisideda ne tik prie šios problemos, tačiau ir daugelio kitų.

Kovos su liga būdai

Dažniausiai kova su hipertenzija yra kompleksinė ir apima ne tik vaistus, tačiau taip pat ir gyvenimo pokyčius. Žinoma, dažniausiai pakeitus gyvenimo būdą dingsta ne tik ši problema, tačiau taip pat ir daugelis kitų, kurios galėjo atsirasti tik dėl to, kad žmogus gyvenimo prastą gyvenimo būdą.

Dažniausiai asmenims gydytis siūloma šiais metodais:

 1.     Vartoti vaistus.
 2.     Nevartoti alkoholio.
 3.     Nerūkyti.
 4.     Mažinti KMI ir sveikai maitintis.
 5.     Daugiau judėti.

Dėl gydymo visada reikia tartis su specialistu.

Klinikos pasirinkimas

Paprasčiau rasti geriausią pagalbą yra tartis su specialistais, kurie dirba privačiai. Jie ne tik išrašo vaistus, tačiau ir pateikia detalias konsultacijas, kurios gali padėti pakeisti žmogaus gyvenimo būdą ir padaryti jį kur kas geresniu.

Šiuo metu yra labai daug metodų, kurie gali padėti nugalėti tokią sveikatos problemą kaip arterinė hipertenzija. Svarbiausia yra rasti gerą kliniką, kur Jums bus ne tik atlikti visi reikalingi tyrimai, tačiau taip pat ir detaliai paaiškinama – koks dabar turi būti Jūsų gyvenimo būdas, kad ši liga netaptų gyvenimo palydovu.

Paskelbta: 2022-09-30