Kraujagyslių ligos: kokios jos?

Kuo daugiau žmogus skirs dėmesio bei laiko savo kūnui – tuo jis gali būti tikresnis, kad ligos nebus jo gyvenimo palydovas. Tai atrodo suprantama taisyklė. Tačiau net ir tai suvokdami daugelis žmonių vis tiek rūpinasi savimi per mažai. Žinoma, tai liūdina, kadangi per menkas dėmesys galiausiai baigiasi įvairiomis ligomis.

Lietuvius labai dažnai kankina kraujagyslių ligos. Jų yra labai daug ir jas dažniausiai iššaukia labai panašūs veiksniai. Bandysime aptarti esminius niuansus, kurie, tikimės, kad padės jums ne tik sau paprasčiau nustatyti ligą, tačiau ir kreiptis į mediką gydymo plano.

Kraujagyslių ligos

Šiuo metu medicina išskiria labai daug kraujagyslių ligų. Vienos yra rimtesnės, kitos – mažiau. Bet kuriuo atveju gydyti reikia su savo sferos specialistais, medikais, kadangi naminiai būdai gali padaryti Jūsų sveikatai dar daugiau problemų.

O kokios kraujagyslių ligos yra pačios dažniausios?

 1.     Hipercholesterolemija. Tai yra blogojo cholesterolio kiekio padidėjimas kraujyje. Ši problema kankina tikrai nemažą dalį Lietuvos gyventojų. Ir reaguot į ją reikia, kadangi ilgainiui liga vis labiau progresuoja.
 2.     Arterinė hipertenzija. Tai yra aukštas arterinis kraujo spaudimas, kuris gali baigtis net insultu. Taigi, labai svarbu keisti gyvenimo būdą, kad ši liga būtų rečiau atrandama žmogaus kūne. Taip pat jai gydyti yra įvairūs medikamentai. Visgi, svarbiausia yra koreguoti savo gyvenimą, net vaistai tik slopina.
 3.     Taip pat kai kurie prie kraujagyslių ligų priskiria ir cukrinį diabetą.
 4.     Plaučių arterijos tromboembolija. Ji dažniausiai pasitaiko tiems asmenims, kurie rūko, taigi, pirmiausia reikia mesti šį žalingą įprotį.
 5.     Krūtinės angina arba stenokardija. Ji taip pat kankina ne tik trumpą laiką tarpą, tačiau taip pat ir ilgiau. Toks krūtinės skausmas yra labai didelis pavojus jūsų organizmui.
 6.     Išeminė širdies liga (IŠL). Tai yra širdies kraujagyslių užsikimšimas, kuris taip pat gali baigtis ir insultu.
 7.     Bei kitos ligų.

Ligų yra daug, tad bet kuriuo atveju reikia imtis priemonių, kad jos būtų kuo greičiau suvaldomos. Tik tokiu atveju galite būti ramus, kad iš pažiūros gana paprastas įprastas simptomas nevirstų labai didele liga.

Gydymo metodai

Svarbiausia yra keisti savo gyvenimo būdą, kadangi daugelis kraujagyslių ligų kyla ne dėl to, kad organizme atsiranda tam tikri pakitimai, tačiau dėl to, kad žmogus dėl prastos gyvensenos paprasčiausiai „iššaukė“ sau šią problemą.

Ką reikia keisti, kad bet kuri liga rečiau pasitaikytų žmogaus gyvenime?

 1.     Žinoma, pirmiausia reikia sumažinti žalingus įpročius ir ypač rūkymą.
 2.     Taip pat reikia stengtis maitintis kuo sveikiau.
 3.     Reikia nepamiršti ir daugiau judėti.
 4.     Stengtis kuo mažiau stresuoti.

Gyventi taip, kaip dažniausiai siūlo specialistai. Tokiu atveju tikrai būsite sveikas ir laimingas žmogus.

Profilaktinė patikra

Jeigu norite, kad ligos Jus aplenktų kuo rečiau – tokiu atveju taip pat reikia reguliariai tikrintis sveikatą. Tai yra garantija, kad bet kokia liga bus matoma dar tada, kol ji yra labai ankstyvame lygėje.

Rūpinkitės savimi, kadangi sveikata yra pats didžiausias mūsų turtas. Esame tikri, kad kiekvienas žmogus supranta, kad dėmesys sau leidžia būti ramiu dėl sveikatos. Tik liūdna, kad ne visi deda užtektinai pastangų, kad ta sveikata būtų geriausia ir ligos pasitaikytų kuo rečiau.

Paskelbta: 2022-09-30