Kraujagyslių chirurgas

Smegenų kraujotakos sutrikimai ir insultas yra trečia pagal dažnį mirties priežastis. Persirgę insultą ligoniai dažniausiai lieka neįgaliais ir sudaro didžiausią ilgalaikį neįgalumą turinčių ligonių dalį. Jie yra didžiausia finansinė ir socialinė našta valstybei iš visų negalią turinčių ligonių. Todėl savalaikis smegenų kraujotakos sutrikimų išaiškinimas ir chirurginė jų korekcija įgalina išvengti insulto ir yra ekonomiškai ir finansiškai labai efektyvūs tiek individui, tiek ir valstybei.

Darbas gražioje ir modernioje įstaigoje tik iš pirmo žvilgsnio atrodo patrauklus. Ekspertai teigia, kad dėl ilgo sėdėjimo, dažnų viršvalandžių ir fizinio aktyvumo trūkumo, biuro darbuotojai vis dažniau suserga venų varikoze. Dažnas mėšlungis, blauzdų niežulys ar kojų tinimas gali būti ligos pranašai. Šie simptomai būdingi žmonėms, sergantiems kojų venų varikoze. Tokių žmonių blauzdos dėl sutrikusios kraujotakos ir išsiplėtusių venų dažnai atrodo tarsi nusėtos mėlynėmis. Venų varikozė – gana dažna problema, kuria, kaip manoma, serga apie 20 proc. žmonių. Dažniau su šia liga susiduria dailiosios lyties atstovės, linkusios ligos pažeistas kojas slėpti po ilgesniais sijonais ar kelnėmis. Tačiau slėpti ligos pažeistų blauzdų po drabužiais nereikėtų. Juk venų varikozė yra išgydoma liga, ypač jei į gydytojus kreipiamasi laiku. Žmonėms, sergantiems venų ligomis, šylant orui atsiranda vis daugiau bėdų: kojos tinsta, prakaituoja, tampa sunkios, išryškėja venos. Jei pajutote stiprų skausmą kojoje, būtinai pasitikrinkite, ar tai – ne prasidedančios venų trombozės simptomas.

Kraujagyslių chirurgas konsultuoja ir atlieka diagnostinius tyrimus pacientams, sergantiems įvairiomis kraujagyslių ligomis: išsiplėtusios poodinės kojų venos, kojų arterijų aterosklerozė, kaklo arterijų aterosklerizė, kaklo arterijų patologija, pilvo aortos aterosklerozė.

Į kraujagyslių chirurgą patariama kreiptis esant šiems simptomams:

  • Kojų nuovargis, sunkumas ar tinimas;
  • Kojų mėšlungis ne tik naktį, bet ir dieną;
  • Išryškėjęs paviršinių kraujagyslių tinklas.
  • Galvos svaigimas;
  • Spengimas ausyse;
  • Pusiausvyros sutrikimas.

Konsultacijas teikia: