Terapinis gydymas
Pirmojo vizito metu, pacientas pateikia gydytojui priežastį dėl kurios atvyko į kliniką. Tuomet, gydytojas atlieka pilną burnos ištyrimą, kurio metu įvertinama paciento burnos higienos ir dantenų būklė, sąkandis, esamų plombų ar protezų kokybė, nustatoma ar nėra danties struktūros pažeidimų (karieso, erozijos, nusidėvėjimo). Esant reikalui, daroma rentgeno nuotrauka, parengiamas ir su pacientu aptariamas gydymo planas.
Jei paciento dantys jautrūs ar jaučiamas skausmas, kuris aštrėja valgant saldų maistą bei esant terminiams dirgikliams, gydytojui įvertinus dantų būklę, taikomas terapinis gydymas. Dažniausiai šių simptomų priežastis yra dantų kariesas, kas yra viena labiausiai paplitusių ligų, kylančių dėl apnašose veikiančių bakterijų išskiriamų rūgščių, skatinančių kietųjų audinių demineralizaciją. Labai svarbu laiku kreiptis į gydytoją ir atlikti gydymą, kurio metu išvalomi karioziniai pažeidimai, taip užkertant kelią tolesniam ėduonies plitimui. Siekiant atkurti pažeistą danties vainiką bei danties funkciją, taikomas plombavimas šviesoje kietėjančiu kompozitu. Laiku negydant, ėduonis gali pažeisti danties nervo audinį, ko pasekoje, atsiranda dantų kanalų gydymo būtinybė.
Pacientai neretai domisi danties atstatymo procedūros trukme. Gydymas užtrunka apie valandą, bet kai kuriais atvejais ir ilgiau. Viskas priklauso nuo danties defekto dyžio ir gylio, kiek dantų bus gydoma vieno vizito metu, kokios mežiagos bus naudojamos bei kitų aplinkybių.
Neretai pacientai atidėlioja gydymą, nes jaučia baimę dėl galimai skausmingos procedūros, tačiau gydytojas numato tai ir visuomet pasiūlo pacientui taikyti vietinį nuskausminimą. Tokiu atveju, po procedūros, rekomenduojama pacientui vengti kramtymo, kol nepraeina nuskausminamųjų poveiktis, nes yra didelė tikimybė įsikasti į minkštuosius audinius.