Urologo kosultacija

Urologas konsultuoja bei gydo vyrų ir moterų šlapimo trakto problemas, vyrų reprodukcinės sistemos bei erekcijos sutrikimus. Onkourologas diagnozuoja bei gydo patologinius uropoetinės sistemos susirgimus.

Klinikoje konsultuoja aukščiausios profesinės kvalifikacijos gydytojas-urologas, tikslinant diagnozę atlieka vyrų bei moterų šlapimo sistemos, prostatos bei sėklidžių echoskopijas.

Savo klientams garantuojame konfidencialumą bei sukuriame saugią aplinką.

Urologas – diagnozuoja, konsultuoja, gydo vyrų ir moterų šlapimo trakto, inkstų problemas. Vyrams prostatos, erekcijos sutrikimus. Onkourologas diagnozuoja bei gydo patologinius uropoetinės sistemos susirgimus. Apžiūros ir konsultacijos metu gydytojas išklauso paciento nusiskundimus, įvertina ligonio suteiktą informaciją apie simptomus, jei reikia, atlieka reikalingus tyrimus, ir galiausiai diagnozuoja ligą bei paskiria tinkamą gydymą. Labai svarbu, kad apžiūrą atliktų ir ligą diagnozuotų šios srities specialistas.

Pagrindinė vyrų, besikreipiančių į urologą, nusiskundimų priežastis – įvairios su prostata susijusios ligos. Kiekvienas vyras rizikuoja susirgti prostatos ligomis, pagrindinė šių ligų priežastis yra senstant atsirandantys hormonų pokyčiai, ypač vyriško hormono testosterono kiekio organizme kitimas, sąlygojantis tokių ligų kaip lėtinis prostatitas, prostatos hiperplazija, prostatos vėžys atsiradimą.

Dažniausiai pasitaikančios urologinės ligos:

Ultragarsinio tyrimo metu galima pastebėti kai kuriuos darinius, nedidelius 1–2 cm akmenukus. Gydymas būna dažniausiai nesudėtingas – rekomenduojami vaistai arba akmenukai skaldomi specialiu aparatu iš išorės. Tačiau aptikus didesnius akmenis, jau taikomas chirurginis gydymas;

Net 30–60% šlapimo takų navikų aptinkama atsitiktinai, tiesiog atliekant ultragarsinį šlapimo sistemos tyrimą. Laiku nustatyta liga yra sėkmingiau gydoma.

Prostatos vėžio simptomai dažniausiai pasireiškia tik vėlyvesnėse stadijose, todėl būtinas vyrų nuo 40–45 metų reguliarus tikrinimasis pas urologus. Jo metu patikrinama prostata per tiesiąją žarną, iš kraujo atliekamas PSA tyrimas ir prostatos ultragarsinis tyrimas. Jeigu gydytojas įtaria prostatos vėžį, atliekama prostatos biopsija. Anksti diagnozavus šį susirgimą, taikomas chirurginis ar spindulinis gydymo metodas. Esant vėlesnei vėžio stadijai, skiriamas hormoninis gydymas. Todėl kuo anksčiau nustatomas prostatos vėžys, tuo geresni gydymo rezultatai.

Tai tik dalis ligų kurias gydo urologas. Nereikia laukti, kol pajausite kažkokius požymius, galima ateiti ir profilaktiškai pasitikrinti Tik individualios apžiūros metu galima geriausiai įvertinti paciento būklę, įsigilinti į individualias problemas ir kartu ieškoti efektyviausio problemos sprendimo.

Ligoniai pas gydytoją urologą kreipiasi dažniausiai tik atsiradus rimtiems ligos požymiams: skausmui, karščiavimui, kraujavimui, šlapimo susilaikymui ar nelaikymui, kai liga būna pažengusi ir gydymas būna sudėtingas ir ilgas, o kartais ir pavėluotas. Pateikiame keletą priežasčių, kada būtina kreiptis į urologą:

  • jeigu skauda lytinių organų srityje;
  • juntamas peršėjimas ar deginimas lytiniuose organuose;
  • juntamas skausmas lytinių santykių metu;
  • pastebėjote su šlapinimusi susijusių sutrikimų;
  • atsirado erekcijos sutrikimų;
  • įtariate užsikrėtęs lytiškai plintančia liga;
  • pastebėjote kitų nemalonių simptomų ar pokyčių lytinių organų srityje.

Jeigu skundžiatės šiais ar kitais panašiais simptomais, rekomenduojame nedelsti ir kreiptis į urologą, kuris įvertins Jūsų būklę ir paskirs reikalingą konkrečios ligos ar sutrikimo gydymo būdą.

Urologo konsultacijos metu suteikiama aukštos kvalifikacijos konsultacija, atliekamas operatyvus ištyrimas bei esant reikalui, paskiriamas gydymas ir rekomendacijos. Konsultacijos metu įvertinęs paciento būklę, paskiria atlikti diagnostinius tyrimus: (Kokius?)

 

Tyrimo metu įvertinama inkstų, šlapimo pūslės būklė, liekamojo šlapimo kiekis. Tai yra pagalbinė priemonė diagnozuojant šlapimo sistemos ligas, anomalijas. Pasiruošimas – šlapimo pūslė tyrimo metu turi būti pilna.

Tyrimo metu įvertinama inkstų, šlapimo pūslės, prostatos būklė, liekamojo šlapimo kiekis. Tai yra pagalbinė priemonė diagnozuojant šlapimo sistemos ligas, anomalijas. Pasiruošimas – šlapimo pūslė tyrimo metu turi būti pilna.

Atliekama per analinę angą, kai reikia įvertinti prostatos sutrikimus (prostatos uždegimas, gėrybinė prostatos hiperplazija), kai apčiuopiamas guzelis prostatoje, kai prostatos specifinio antigeno (PAS) rodikliai yra padidėję, kai sutrinka šlapinimasis.

Jos metu galima įvertinti sėklidžių audinį, stebėti ar neatsiranda padarinių po traumos, esant skausmui, įtariant sėklidžių vėžį. Pasiruošimas nereikalingas.

Konsultacijas teikia:

Gydytojas

Arūnas Kulboka