OZONO TERAPIJOS – sveikatai, savijautai, grožiui ir jaunystei
Date of publication - 2023 December 27 d.
Ozonas, dar vadinamas „aktyviuoju deguonimi“, leidžia pasiekti labai įvairią naudą gerinant paciento medicininę būklę. Ozonas yra stipriausias gamtinis antioksidantas, neturintis jokio šalutinio poveikio, o jo efektyvumas įrodytas moksliniais tyrimais. Teigiamas poveikis žmogaus imunitetui, pagerėjusi bendra savijauta ir nuotaika, sumažėję uždegiminiai procesai, efektyvi kova su virusais ir bakterijomis, kurių neveikia vaistai, gražūs plaukai, oda ir atjaunėjęs organizmas – tai tik dalis poveikių, kuriuos žada ozono terapijos.
Kas yra ozonas?
Ozonas yra nestabilios dujos, kurių molekulinę sudėtį sudaro trys deguonies atomai. Ozonas gali būti gaminamas natūraliai – vykstant tam tikroms cheminėms reakcijoms, kurioms reikia specialių sąlygų, pavyzdžiui, saulės ultravioletinių spindulių drėgnoje aplinkoje. Ozonas gaminasi saulėtekio ir saulėlydžio metu, tačiau daugiausia jo išsiskiria esant aktyviam žaibavimui. Po žaibo dažnai jaučiame specifinį kvapą – būtent tuomet mes užuodžiame ozono dujas. Ozoną taip pat galima ir pagaminti – tam naudojami „ozono generatoriai“, kurie esant aukštai įtampai ir UV spinduliuotei bei naudojant orą arba deguonį gamina ozono dujas.
Ozonas – sveikatos šaltinis
Ozono nauda žmogaus organizmui yra labai plati ir įrodyta moksliškai. Pateikiame pagrindines ozono naudas sveikatai:
- Skatina audinių atsinaujinimą ir regeneraciją: ozonas skatina audinių gijimo procesą, skatindamas granuliacinio audinio susidarymą. Ozonas vertinamas dėl savo teigiamo poveikio stabdant senėjimo procesus, todėl yra vertinamas ne tik medicinoje, bet ir kosmetologijoje.
- Antibakterinis: baktericidinis ozono veikimas pagrįstas tiesioginiais mechanizmais ir netiesioginiais mechanizmais. Sunaikinant bakterijų ląstelių sieneles arba aktyvuojant endogeninius gynybos mechanizmus ozonas leidžia kovoti su bakterijomis nepažeidžiant žmogaus ląstelių vientisumo.
- Antivirusinis: su tam tikrų tipų virusais su apvalkalu ozonas gali veikti viruso receptorių lygyje. Todėl ozonas naudingas kovojant su virusais ir bakterijomis, kurių neveikia įprasti antibakteriniai ir antivirusiniai vaistai, pavyzdžiui, herpes, hepatito, chlamidijų virusai, ir kt.
- Priešuždegiminis: ozonas sumažina prostaglandinų, uždegimą skatinančių rūgščių, sintezę, taip sumažindamas biogeninių aminų išsiskyrimą uždegimo vietoje. Paprastai tariant, ozonas mažina uždegimus ir jų sukeltą skausmą.
- Analgetinis: ozonas padeda mažinti skausmą esant daugeliui patologinių būklių, ypač esant uždegiminiams procesams (reumatui, artritui ir kt.).
- Imunomoduliuojantis: ozonas turi citokinus skatinantį poveikį (citokinai vaidina pagrindinį vaidmenį reguliuojant imuninę sistemą), taip skatinant imuninės sistemos vystymąsi.
Kam rekomenduojamos ozono terapijos?
Ozono terapijas, kaip ir bet kurią kitą medicininę procedūrą, paskiria gydytojas specialistas įvertinęs žmogaus organizmo būklę, jei reikia – atlikęs tam tikrus tyrimus ir išklausęs nusiskundimus bei lūkesčius. Dėl stipraus priešuždegiminio poveikio bei antioksidacinių savybių ozono dujos naudojamos gydant platų ligų spektrą.
Ozono terapijos naudingos:
.
- Gydant odos ligas: ozono terapijos naudingos gydant tokias ligas kaip egzema, aknė ir kt.
- Žaizdų gydymui: ozono terapija spartina žaizdų gijimo procesus.
- Gydant mikroorganizmų sukeltas ligas: ozonas naikina bakterijas, virusus ir pirmuonis, todėl yra naudingas gydant grybelines odos infekcijas, opas ir kt.
- Gydant lėtinius sąnarių ir raumenų uždegimus, šių uždegimų sukeltų skausmų malšinimui.
- Gydant degeneracinius susirgimus, tokius kaip artritas, širdies ligos, diabetas.
- Onkologinių ligų gydymui: ozonas efektyviai aktyvina imuninę sistemą, stabdo vėžinių ląstelių augimą bei dauginimąsi ir gali padėti kovojantiems su onkologinėmis ligomis.
- Kaip profilaktinė priemonė: dėl aktyvinamos kraujotakos, smegenų veiklos ir padidėjusio energingumo po terapijos ozonas yra naudingas siekiant pagerinti bendrą organizmo būklę.
- Siekiant estetinio efekto: ozono terapija skatina plaukų ir nagų augimą, gerina kraujotaką, stabdo odos senėjimo procesus. Po ozono terapijos oda tampa labiau žvilganti bei skaistesnė.
Ozonas gerai savijautai
Kaip jaučiatės po kelionės į kalnus? Kalnuose, kur daug ozono, ne retai juntamas “svaiginantis” laimės pojūtis, žmonės jaučiasi labiau pailsėję, nuotaikingesni. Tai – ozono įtaka, kuris aktyvina medžiagų apykaitą: veikiant nedidelėms ozono dozėms, aktyvinami fermentai ir skatinama angliavandenių, lipidų ir baltymų oksidacija. Proceso metu susidaro adenozino trifosfatas (ATP), kuris svarbus palaikyti pagrindinį ląstelių energijos šaltinį. Kadangi ozono terapijos metu yra gaunama koncentruota ozono dozė, žmogus pajunta staigų jėgų ir energijos antplūdį, sumažėja nuovargio simptomai. Teigiama, jog ozono terapijos antidepresinis poveikis susijęs su ozono gebėjimu pagerinti smegenų veiklą ir mažinti psichologinę įtampą.
Kiti ozono terapijos privalumai:
.
- Ozono terapijos neturi visiškai jokio šalutinio poveikio.
- Ozono terapijos turi nedaug kontraindikacijų, o pagrindinės jų yra nulemtos kraujo krešėjimo sutrikimų, tad šis gydymas yra gana plačiai pritaikomas ir saugus.
- Ozono terapijų dėka lėtinių susirgimų ir uždegimų kamuojami pacientai gali sumažinti medikamentų dozes.
- Gydant ozonu nėra pašalinio poveikio inkstams bei kepenims, kurias veikia visi be išimties medikamentai.
- Pagerėjimas ir nauda po terapijos yra ilgalaikė.
- Siekiant ozono terapijomis gydyti susirgimus kartu gaunamos ir kitos papildomos naudos: stabdomi senėjimo procesai, gražėja plaukai bei nagai, gerėja nuotaika ir kyla energijos lygis.
Kaip pasiruošti ozono terapijai?
Specialaus pasirengimo ozono terapijai nereikia, tačiau tai – medicininė procedūra, tad jas skiria gydytojas. Pačią procedūrą atlieka kvalifikuoti medicinos specialistai. Procedūros atliekamos klinikoje UnaVita. Daugiau informacijos galite gauti paskambinę registratūros telefonu +37065233547